Jak założyć piękny ogród?


Mieć piękny ogród to marzenie nie jednej pani domu. Zaledwie kupi się dom na wsi już chce się wypoczywać w otoczeniu wielobarwnych roślin rosnących wokół domu.
Zakładanie ogrodu bywa niezwykle pasjonującym zajęciem. Ma się do wyboru niemal nieograniczoną ilość drzew ozdobnych i owocowych, krzewów kwitnących lub zimozielonych oraz niezliczoną ilość bylin.
Projektowanie ogrodu nie jest jedna tak proste ja mogłoby się wydawać. Nie wystarczy wyrysować ścieżek i wybrać rośliny. Może się okazać, ze wybrane kwiaty wcale nie chcą rosnąć, gdyż teren pod ogród został le przygotowany lub zaprojektowany.
Jeśli nie znamy się zbyt dobrze na wymaganiach poszczególnych roślin, lepiej zakładanie ogrodu oddać w ręce fachowców. Projektant nie tylko wytyczy ścieżki, zaproponuje małą architekturę ogrodową, ale przede wszystkim dokona odpowiedniego doboru roślin. Posiada bowiem wiedzę na temat wymagań glebowych, nasłonecznienia oraz innych parametrów dotyczących poszczególnych kwiatów i drzewek.
Piękny ogród wymaga nie tylko wiedzy, ale także codziennej pielęgnacji. Tylko wówczas odwdzięczy się nam cieniem w lecie, pachnącymi kwiatami oraz kojącą zielenią.

Polecamy: nawadnianie ogrodów Kraków.